Vae ve Yapa Altyapısı

​Turkcell Superonline, yerleşik operatör ile Veri Akışı Erişimi (VAE) anlaşması gerçekleştirerek müşterilerini yeni bir erişim yöntemiyle tanıştırıyor ve Turkcell Superonline, yerleşik operatör ile gerçekleştirdiği Yerel Ağın Paylaşıma Açılması (YAPA) anlaşması ile, yerleşik operatörün paylaşıma açılmış santrallerinde kendisine tahsis edilmiş olan Veri Merkezi alanlarına kendi erişim ekipmanlarını yerleştirmekte (DSLAM) ve ekipmanlar üzerinden G.SHDSL ve ADSL erişimleri sunuyor.

​Turkcell Superonline, yerleşik operatör ile Veri Akışı Erişimi (VAE) anlaşması gerçekleştirerek müşterilerini yeni bir erişim yöntemiyle tanıştırmıştır. 33 noktada yerleşik operatör ile arabağlantı gerçekleştiren Turkcell Superonline, Türkiye’nin en ücra noktasına dahi xDSL erişimi sağlamaya başlamıştır. 33 noktada G.SHDSL ve ADSL trafiklerini devralarak kendi yeni nesil omurgasına aktaran Turkcell Superonline, buradan itibaren genişbant ve network hizmetlerinde düşük paylaşım gerçekleştirmekte ve bu altyapı üzerinden hizmet alan tüm müşterilerine diğer operatörlere kıyasla daha ferah ve kaliteli hizmetler sunmaktadır.

Turkcell Superonline, yerleşik operatör ile gerçekleştirdiği Yerel Ağın Paylaşıma Açılması (YAPA) anlaşması ile, yerleşik operatörün paylaşıma açılmış santrallerinde kendisine tahsis edilmiş olan Veri Merkezi alanlarına kendi erişim ekipmanlarını yerleştirmekte (DSLAM) ve ekipmanlar üzerinden G.SHDSL ve ADSL erişimleri sunmaktadır. Bu şekilde genişbant internet ve network trafiği santralden itibaren Turkcell Superonline yeni nesil omurgasına aktarılmakta ve müşterilere sunulan hizmette fark yaratılmaktadır. Bu şekilde network üzerinde Turkcell Superonline'ın kontrolü arttığından, bu altyapı üzerinden hizmet alan müşterilerinin kesintileri azalmakta ve çözüm süreleri kısalmaktadır.

Yükleniyor