Turkcell Superonline Teknolojisi

Faaliyetlerini 2004 yılından bu yana Turkcell Grup şirketi olarak sürdüren Turkcell Superonline, bugün Türkiye’de 28 ilde toplam 61 bin km’lik altyapıya ulaşmış bulunuyor. Turkcell Superonline, 2008’den bu yana yaptığı yatırımla kendi fiber optik altyapısı üzerinden evlere kadar “ışık hızında” internet götüren ilk şirket olmuştur.

Turkcell Superonline dünyada pek çok gelişmiş ülkenin hayal bile edemediği bir hız olan saniyede 10 Gbps’ye ulaşabilen fiber internet hizmetini Fiberkentler olan Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Manisa, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Trabzon ve Uşak’taki kullanıcılara sunuyor.

Turkcell Superonline, Türkiye çapında kurduğu fiber optik altyapısını Bulgaristan sınırına ulaştırmış ve böylece Türkiye’ye ilk kez alternatif bir uluslararası transmisyon şebekesi kazandırmıştır. Sınırdan gerçekleştirdiği uluslararası internet ve uluslararası kapasite arabağlantıları ile Frankfurt POP noktasına erişen Turkcell Superonline, 9 yurtdışı çıkışı ile uluslararası hizmetlerde yeni bir dönemi başlatmıştır.


Yükleniyor