Daha Hızlı Wifi Deneyimi

Daha Hızlı Wifi Deneyimi

Kullanım Bilgileri

Modem Destek ve Önemli Bilgileri
Active

​ Kullanmakta olduğunuz “Fiber” hizmetinizin modemi çift anten teknolojisi üzerinden , iki farklı frekans ile kablosuz sinyali desteklemekte ve bağlantı yapabilmektedir. 2.4 Ghz bandı üzerinden yapılan kullanım daha uzak mesafelerde performans sağlarken, Modeme olan mesafeniz azaldıkça , (örneğin modemle aynı oda içerinde bulunmak gibi) 5 Ghz bandı üzerinden daha yüksek performans ile kullanım yapabilirsiniz. Modeminiz üzerinden internete bağlı cihazlarınız ( örneğin cep telefonu, masaüstü bilgisayar, laptop) bu frekanslar arasında otomatik geçiş yapmadıkları için, mesafenize göre bu geçişleri sizin yapmanız gerekecektir. Bu işlemi yapmanız modeminizden maksimum verimle internete bağlanmanızı sağlayacaktır. Modeminize yakın olduğunuz da 5 Ghz kullanmanızı önemle tavsiye ederiz.


Cep Telefonundan Frekans Değişimi

  • Cep telefonunuzun "Ayarlar" menüsüne girin.
  • Menü de yer alan "Wi-Fi/Kablosuz" seçeneğine girip Kablosuz/Wi-Fi menüsünden modeminizin adını bulun.
  • Modem isminizi "ABC" ve "ABC_5G" olarak 2 farklı şekilde görünmektedir "ABC_5G"yi seçerek eğer modemin yakınındaysanız daha hızlı bir Wi-Fi hizmeti alabilirsiniz.
  • Evinizin diğer odalarında daha geniş bir kapsama istiyorsanız, modem ismini tekrar "ABC" seçerek evinizin her odasında kaliteli bir Wi-Fi deneyimi yaşayabilirsiniz.
  • Modem isminin yanında 5G’yi göremiyorsanız, cihazınız 5G’yi desteklemiyor olabilir veya modem ayarlarında 5G’yi açmanız gerekmektedir.


Bilgisayar veya Tabletten Frekans Değişimi

  • Cihazınızın sağ alt köşesindeki Wi-Fi ikonuna tıklayın ve modem isminizi bulun.
  • Modem isminizi "ABC" ve "ABC_5G" olarak 2 farklı şekilde görüyor olmalısınız. "ABC_5G"yi seçerek eğer modemin yakınındaysanız daha hızlı bir Wi-Fi hizmeti alabilirsiniz.
  • Evinizin diğer odalarında daha geniş bir kapsama istiyorsanız, modem ismini tekrar "XYZ" seçerek evinizin her odasında kaliteli bir Wi-Fi deneyimi yaşayabilirsiniz.
  • Modem isminizin yanında 5G’yi göremiyorsanız, modem ayarlarında 5G’yi açmanız gerekmektedir.

Modemlerinizin kullanım kılavuzlarına modemler sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Otomatik ağ geçişi nedir? 

Kullanmakta oluğunuz modeminiz Huawei HG255s ise modeminizde “WLAN-Otomatik Ağ Geçişi “ aktif ise bu geçişler otomatik yapıldığında bir müdahale yapmanız gerekmemektedir. Modeminiz en uygun geçişleri otomatik olarak yapacaktır.

Kablosuz Ağlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Active

​Kablosuz bağlantıda çevresel faktörler ve etraftaki sinyal kirliliği bağlantı hızınızı %80​’e kadar düşürebilmektedir. Eğer internetten dosya indirmek ve film izlemek istiyorsanız en yüksek performans için kablolu bağlantı kullanmanızı öneririz.


Çevresel Faktörler: Etrafta bulunan aynalar sinyali geri yansıtır ve kablosuz bağlantı sinyalinizin size kopuk kopuk ulaşmasına ya da hiç ulaşmamasına sebep olur. Aynı şekilde kalın duvarlar sinyali engelleyecek ve yine aynı sorunlarla karşılaşmanıza sebep olabilecektir. Bunun haricinde televizyon, müzik seti, aydınlatma, mikrodalga fırın, buzdolabı, çamaşır-bulaşık makinesi, elektrik panoları gibi her türden elektronik cihaz, sinyal yaydığından ötürü, kablosuz sinyalinizi engelleyecek ve hız, kopma sorunlarına sebep olacaktır. Modeminizi bu tip elektronik cihazlardan en az 1 metre uzağa konumlandırdığınızdan lütfen emin olunuz.​​

Yükleniyor