Turkcell E-Fatura

EPLATFORM e-fatura portalı ile GİB portalı arasındaki farklar nelerdir?
EPLATFORM e-fatura portalı ile GİB portalı arasındaki farklar nelerdir?

  • EPLATFORM e-fatura portalı çok sayıda kullanıcıya erişim yetkisi vermekte olup, saklama yine EPLATORM  tarafından yapılmaktadır. GİB pla​tformu ise sadece tek kullanıcıya giriş yetkisi vermekte olup, müşteri adına saklama yapmamaktadır. Bu nedenle GİB platformunu kullanan müşterinin ayrıca saklama işlemini kendisinin gerçekleştirmesi gerekmektedir.
  • EPLATFORM e-fatura portalı çok sayıda fatura alan/gönderen firmalar için uygun olmakla birlikte, GİB platformu az sayıda fatura gönderip alan firmalar için uygundur.

İlginizi Çekebilir

e-Fatura Nedir? E-fatura kapsamında olmama rağmen, yasal süresi içerisinde uygulamaya geçmezsem cezası nedir? Mali mühür nedir? Aynı holding bünyesindeki birden fazla firmanın mali mührünün tek bir akıllı karta yüklenmesi mevzuat anlamında mümkün müdür? E-fatura uygulamasına nasıl dahil olabilirim? E-fatura uygulamasına geçtikten sonra kâğıt fatura düzenleyemez miyim? Kimlere kağıt, kime e-fatura keseceğimi nasıl bileceğim? E-fatura uygulamasına dahil olmayan bir firmaya e-fatura göndermem teknik olarak mümkün mü? GİB’den alacağım mali mührü nasıl kullanacağım? Mali mühür almasam olur mu? Aynı anda birden fazla özel entegratör ile çalışabilir miyim? GİB portalini kullanırken, özel entegratör yöntemine geçmek istersem ne yapmam gerekir? Zorunluluk kapsamında olmasına rağmen fatura keseceğim firma e-fatura uygulamasına dahil olmamış ise, bu firmaya kağıt fatura kestiğim için benim bir sorumluluğum olur mu? Gönderdiğim faturaların yerine ulaşıp ulaşmadığımdan nasıl emin olabilir mi? Temel ve ticari fatura arasındaki fark nedir? E-fatura uygulamasında sadece ticari fatura senaryosunu kullanabilir miyiz? Temel senaryo ile gelen faturayı nasıl iptal edebilirim? Zorunluluk kapsamında değilim? Yine de e-fatura uygulamasına kendi isteğim ile dahil olabilir miyim? Entegrasyon yapan bir mükellefin özel entegratörle anlaşma yapması durumun da nasıl bir işleyiş söz konusu olacaktır? Saklanan e faturalarımı istersem bir disk ile teslim alabilir miyim? Saklama olmaksızın Sadece e fatura hizmetini alabilir miyim? Sadece e fatura saklama hizmeti alabilir miyiz? Faturaların güvenliği ne şekilde sağlanmaktadır? Faturalar kim tarafından saklanacaktır?
Yükleniyor