AKK Nedir?

Adil Kullanım Koşulları (AKK) nedir?
Adil Kullanım Koşulları (AKK) nedir?
Turkcell Superonline AKK (Adil Kullanım Koşulları) (Hız Alanı) Nedir?

Adil Kullanım Koşulları (AKK) kapsamında tanımlı olan internet paketlerinde belirlenen AKK değerleri aşıldıktan sonra ay sonuna kadar internet erişim hızınızda bazı kısıtlar uygulanmaktadır. Ay başında tekrar internet paketinizin hızı normal erişim hızınıza dönmektedir.

1 Mayıs 2017 itibarıyla AKK'ya tabi olan internet paketlerinde AKK dolduktan sonra uygulanacak yeni veri indirme (download​) hızları aşağıdaki tabloda gösterilmektedir. Bu düzenlemeden ilgili tarihten itibaren geçerli olmak üzere bütün mevcut müşteriler ve yeni müşteriler etkilenecektir.

​ Seçilen Tarife/Paket  Hızı Alt Sınırı - Üst Sınırı       ​                     AKK Sonrası İndirme Hızı                       
4 Mbps - 8 Mbps (8 Mbps dahil)​​3 Mbps
​8 Mbps üzeri - 16 Mbps (16 Mbps dahil)5 Mbps​
16 Mbps üzeri - 24 Mbps (24 Mbps dahil)​8 Mbps​
24 Mbps üzeri - 50 Mbps (50 Mbps dahil)​16 Mbps​
50 Mbps üzeri - 100 Mbps (100 Mbps dahil)​24 Mbps​
100 Mbps üzeri - 500 Mbps (500 Mbps dahil)​32 Mbps​
​500 Mbps üzeri - 1000 Mbps (1000 Mbps dahil)64 Mbps​

AKK uygulanan Tüm Fiber internet paketlerinde AKK sonrası yükleme (upload) hızı 1 Mbps’ye düşecektir.
 
xDSL AKK'lı internet paketlerinde yükleme (upload) AKK uygulaması olmadığı için AKK sonrası yükleme (upload) hızları değişmemektedir. Sadece indirme (download) hızları yukarıdaki tablo kapsamında düşmektedir.

Ayrıca hem Fiber hem xDSL'de 02:00 - 08:00 saatleri arasında gerçekleştirilen internet kullanımlarının AKK’ya dahil edilmeyecek ve AKK’nın aşılıp aşılmadığına bakılmaksızın söz konusu zaman dilimlerinde AKK sonrası hız kısıtları uygulanmayacaktır.
DİĞER BİLGİLER
 • 1 Ağustos 2012 tarihinden itibaren paket AKK hız alanını dolduran Turkcell Superonline Fiber İnternet müşterilerimizin ay sonuna kadar download hızları 3 Mbps, upload hızları 1 Mbps olacak şekilde uygulanmaya başlanacaktır. 
 • xDSL Internet hizmetinde ise AKK'lı paketlerde AKK hız alanı sınırını dolduran müşterilerimizin ay sonuna kadar download hızları 3 Mbps'ye düşecektir.
 • AKK sınırları kampanyalarda tanımlanan internet paketleri kapsamında farklılık gösterebilir. Kampanya taahhütnamelerinden ve www.superonline.net web sitesinden AKK'lı paketlerle ilgili detaylara kampanyalar özelinde ulaşabilirsiniz. 
 • Adil Kullanım Koşulları (AKK) kullanımınız toplam AKK'nızın %80 ve %100'üne ulaştığında tarafınıza otomatik olarak bilgilendirme SMS'i ve/veya emaili gönderilir. Bu bilgilendirmeleri almak istemiyorsanız IPTAL AKK SMS yazıp 2200 a gönderebilirsiniz. Sonrasında tekrar AKK ile ilgili yapılan bilgilendirmeleri almak isterseniz ONAY AKK SMS yazıp 2200 a gönderebilirsiniz.
 • Turkcell Superonline bireysel hizmet müşterileri, Turkcell Superonline tarafından hizmetin verildiği adreste ve bireysel kullanım için geçerlidir.
 • Turkcell Superonline bireysel interneti erişim hizmeti ile, hizmet verilen adreste aynı anda en fazla beş kullanıcı bağlantı yapabilir.
 • Turkcell Superonline bireysel hizmetleri, hizmetin verildiği adres dışında kullanılamaz.
 • Turkcell Superonline internet erişim hizmeti paylaştırılamaz. Hizmetin paylaştırılması, yeniden dağıtılması, hizmetin amacına uygun kullanılmaması gibi nedenlerle oluşabilecek performans kaybından ve/veya yasal yükümlülüklerden Turkcell Superonline sorumlu tutulamaz.
 • Turkcell Superonline bir hizmetin satışını bir kampanyaya ve ilgili kampanyanın koşullarına bağlamış olabilir. Bu koşullar altında kullanıcı ilgili kampanya koşullarına uymayı kabul ve beyan ederek söz konusu kampanyadan ve ilgili hizmetten yararlanır.
 • Turkcell Superonline’in sağladığı hizmetler Adil Kullanım Koşullarına tabii olabilir. Adil Kullanım Koşulları, Turkcell Superonline tarafından sağlanan hizmetin limitsiz internet erişimi, limitsiz ve yön bağımsız telefon hizmeti ve Turkcell Superonline tarafından sunulan her tür diğer hizmetler için belirlenmiş olabilir.
 • Bir ürün, hizmet ya da kampanyada Adil Kullanım Koşulları uygulaması var ise; Turkcell Superonline, ilgili ürün, hizmet ve kampanya için Adil Kullanım Koşullarını kampanya koşulları içinde yayınlar.
 • Adil Kullanım Koşulları her bir hizmet için Turkcell Superonline tarafından belirlenir. Adil Kullanım Koşulları, söz konusu hizmetin türü ve amacı dışında, diğer kullanıcıların haklarına ve aldıkları hizmetin içerik ya da kalitesine etki edecek şekilde her turlu nitel ve nicel durum ile kullanılmasını engellemek amacıyla oluşturulmuştur.
 • Turkcell Superonline tarafından belirlenen Adil Kullanım Koşulları’na uyulmaması halinde, Turkcell Superonline ilgili internet erişim hizmetinin hız, kota ve limitinde, telefon hizmetlerinin süre, yön ve ücretlendirme periyodunda değişiklik yapma; hizmeti kısmen ya da tamamen engelleme, durdurma veya sınırlandırma hakkını saklı tutar.
 • Turkcell Superonline Hizmet Kullanım Koşulları, ilgili hizmetler için düzenlenmiş sözleşmelerin ve kampanya koşullarının ayrılmaz bir parçasıdır.
 • 12 Eylül 2011 öncesinde müşterilerimiz için:
 1. 10 Mbps hız için aylık Hız Alanı 50 GB,
 2. 20 Mbps hız için aylık Hız Alanı 100 GB,
 3. 50 Mbps hız için aylık Hız Alanı 250 GB,
 4. 100 Mbps hız için aylık Hız Alanı 500 GB.
download yaparak ya da upload hızının 10 katı kadar GB upload yaparak Hız Alanı uygulamasına tabi olmadan hizmetlerimizden yararlanabilmektedir.
 • 12 eylül 2011 sonrasında abone olan müşterilerimiz için belirlenen Hız alanları tablodaki gibidir.
 • Adil Kullanım Koşulları ve hız alanı uygulaması 15 Mart 2010 tarihinden sonraki abonelik yapan müşterilerimiz için geçerli olacaktır. 
 • Yukarıda belirtilen Adil kullanım koşulları fiber internet hizmetinden yararlanan kurumsal müşteriler için de geçerlidir.
Bu tarihten önce müşterimiz olup 15 Mart 2010 tarihinden sonra kampanya değişikliği gerçekleştiren müşterilerimiz Adil Kullanım Koşulları ve hız alanı uygulamasına dahil edilirler. 

 
Hız Hız Alanı download Hız Alanı upload
100 Mbps 500 GB 50 GB
100 Mbps 250 GB 50 GB
100 Mbps 100 GB 50 GB
50 Mbps 250 GB 50 GB
50 Mbps 100 GB 50 GB
20 Mbps 100 GB 50 GB
20 Mbps 50 GB 50 GB
20 Mbps 25 GB 25 GB
 • Hız Alanı tercih ettiğiniz Fiber İnternet paketinizin belirlenmiş kotasının aşımı durumunda hızınızın download 3 mbps, upload 1 mbps olarak farklılaştırılmasıdır. Hız alanı içinde belirlenen kotanın aşılması durumunda kota aşım ücreti yansıtılmayacak ve müşterimizin internet kullanımı devam edecektir. 
 • Adil Kullanım Koşulları ve hız alanı uyguluması 15 Mart 2010 tarihinden sonra abonelik yapan müşterilerimiz için geçerli olacaktır.

 
Yükleniyor